9 желтоқсанда Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Смирнов №1 орта мектебінде 9-11 сыныптар арасында жалпы білім беретін пәндер бойынша олимпиаданың аудандық турының салтанатты ашылуы өтті. Олимпиаданың мақсаты – еліміздің ауылдық жерлеріндегі мектеп оқушыларының дарындылығын қолдау, оқуға қабілетті оқушыларды іріктеу, олардың зияткерлік дамуы мен кәсіби бағдар беруі үшін оңтайлы жағдай жасау. Республикалық олимпиада 9-11 сынып оқушыларының жалпы білім беретін жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндер бойынша: математика, информатика, физика, химия, биология, география және қоғамдық-гуманитарлық бағыттағы: қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілі пәндері бойынша өткізіледі. Оқыту қазақ тілі, орыс тілінде оқытатын мектептерде орыс тілі мен әдебиеті, орыс тілінде оқытатын мектептерде қазақ тілі, Қазақстан тарихы, құқық негіздері, ағылшын тілі.

Қатысушылар санының жыл сайын артып келе жатқанын айта кеткен жөн, биыл Аққайың ауданында 9-11 сыныптарда 143 оқушы қатысады. Бұл білім беру жобасы ауылдан келген студенттерге беделді университеттерге түсуге көмектесу үшін жасалған.Бүгін қатысушылар жаратылыстану-математикалық пәндер бойынша білім, білік және дағдыларын тексеруді ұйғарды. Салтанатты шараға аудандық білім бөлімінің өкілдері қатысты. Алпысова З.Б. сөз сөйлеп, барлық қатысушыларға сәттілік пен сәттілік тіледі.

Жалпы, ауыл мектептеріне арналған жалпы білім беретін пәндер бойынша олимпиада ауылдағы білім сапасын арттыруға жасалған маңызды қадам. Ол дарынды студенттерді анықтауға көмектесіп қана қоймайды, сонымен қатар олардың әрі қарай дамуына және табысты мансап жолына түсуіне жағдай жасауға көмектеседі.

Жалпы білім беретін пәндер бойынша Республикалық олимпиаданың аудандық кезеңінде сәттілік тілейміз!!!

Қосымша ақпарат көздері