Ашық сабақ «Қандай әрекет қылмыс болып саналады?»

25 желтоқсанда 9 «А» сыныбында «Құқық негіздері» тарихи-филологиялық циклы бойынша ашық сабақ өтті. Ашық сабақтың тақырыбы: «Қандай әрекет қылмыс болып саналады?» Сабақтың басында комикс ұсынылды, оның көмегімен оқушылар сабақтың тақырыбын анықтады. Олар «Қылмыс деп нені айтамыз?» деген сұраққа өз болжамдарын білдірді. Сабақта қылмыстық құқық бұзушылықтар қарастырылды, олар ауыр және ауыр қылмыс болып бөлінеді. Студенттер олардың айырмашылықтары мен ұқсастықтарын анықтай отырып, қылмыстық құқық бұзушылық әлдеқайда қауіпті және қоғамға, мемлекетке, жеке адамға үлкен зиян келтіреді деген қорытындыға келді. Теориялық материалды зерделеп, студенттер практикалық тапсырмаларды орындауға кірісті, сұрақтарға жауап беру, қылмыстың объектісін, субъектісін, объективті және субъективті жақтарын анықтауға болатын екі жағдай ұсынылды. Сабақтың барлық кезеңдері орындалды, студенттер өздерін көпшіл, жауапкершілікті және алған білімдерін жағдаяттық есептерді шешуге қолдана алатындарын көрсетті. Сабақта талқылау, болжау әдісі, өзіндік жұмыс, жұптық жұмыс, өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау қолданылды. Сабақ соңында рефлексия өтті, онда әр оқушы өзінің позициясы мен көңіл-күйін сабақ бойы атап өтті: сабақтың басында, ортасында және соңында. Сабақты өзіндік талдау барысында пән мұғалімдерінен және директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары Аленова К.Е дан жақсы ұсыныстар алды.

Қосымша ақпарат көздері